Konferencja Digital Lifestyle już za nami.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom!
  Cieszymy się, że zainteresowanie tym wydarzeniem było tak ogromne.
  Konferencję zorganizowało Centrum Badawczo-Rozwojowe Orange Labs oraz zespół Zarządzania Wiedzą i Ogrodów Innowacji w partnerstwie z firmą Oracle, a także we współpracy ze Stowarzyszeniem TOP 500 Innovators, ASHOKA i OpenMiddleware community. Tematem przewodnim był cyfrowy styl życia.

  Otwarcie

  Konferencję otworzyli Prezes Orange Polska, Bruno Duthoit, Dyrektor Generalny Oracle Polska Piotr Witczyński oraz Piotr Muszyński, Wiceprezes ds. Operacyjnych Orange Polska.

  Pierwszego dnia

  odbyły się wykłady oraz debata. Gościliśmy niesamowitych prelegentów, wraz z którymi zastanawialiśmy się, czy nasze życie nadal toczy się w realnym świecie, czy już w większości uległo cyfryzacji oraz jakie niesie to za sobą konsekwencje.

  W panelu dyskusyjnym

  na temat cyfryzacji naszego życia wzięli udział:
 • Piotr Muszyński, Wiceprezes Zarządu Orange ds. Operacyjnych, Orange Polska
 • Brian Mccann, Senior VP Oracle Communications R&D
 • Katarzyna Walczyk, Top500 Innovators
 • Debatę poprowadził Doug Tait - Director Product Marketing, Oracle Communications

  Gościem specjalnym

  był Yuri Drabent – współzałożyciel i dyrektor kreatywny agencji Lubię to. W sposób niezwykle interesujący, a za razem bardzo przystępny i z dużą dawką humoru opowiedział o życiu w mediach społecznościowych, ewolucji w sieci i nowoczesnych aplikacjach.

  Drugi dzień

  minął pod hasłem warsztatów.
  Dariusz Kołoda oraz Katarzyna Walczyk ze Stowarzyszenia Top500 Innovators przedstawili metodologię Design Thinking, a następnie przeprowadzili warsztaty poświęcone tej tematyce. Wśród prelegentów byli także pracownicy Centrum Badawczo-Rozwojowego. Maciej Jonczyk opowiedział o Orange Personal Cloud, Andrzej Zieliński, Marek Dąbrowski oraz Mariusz Zbroszczyk przybliżyli temat tworzenia i dostarczania cyfrowych treści jako element Digital Lifestyle, natomiast Przemysław Ratuszek mówił o zakresie i umiejscowieniu osobistych usług, dla klientów indywidualnych, związanym ze składowaniem, przetwarzaniem i dzieleniem się danymi.

  Równolegle w W Ogrodach Innowacji

  uczestnicy mogli zapoznać się z nowymi, interesującymi rozwiązaniami, usługami i aplikacjami. Zostało zaprezentowane 21 dem.

Materiały video


Douglas Tait z Oracle dzieli się spostrzeżeniami o tym, w jaki sposób można wykorzystać najnowsze technologie, by usprawnić wykonywanie
swoich codziennych obowiązków, zarówno domowych, jak i zawodowych.
Digital Lifestyle - o skutkach cyfryzacji życia codziennego opowiada Sebastian Grabowski, Dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego Orange Polska.
Doug Tait z Oracle opowiada o konkursie BIHAPI, którego współorganizatorami są m.in. Orange i Oracle, przedstawia przykłady ciekawych rozwiązań, pomagających
w efektywnym korzystaniu z masowej digitalizacji.
Digital Lifestyle, czyli realne życie w wirtualnym świecie