Gdańsk, 29 styczeń 2015

Gala Finałowa konkursu BIHAPI w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku

  29 stycznia 2015 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i zamknięcie II edycji konkursu Business Intelligence Hackathon API (BIHAPI) . W gali wzięły udział samorządy Warszawy, Gdańska i Poznania oraz uczelnie wyższe, firmy informatyczne i organizacje pozarządowe, które wspierały konkurs.
  Nagroda główna w konkursie przypadła aplikacja „CoSieStao” Pawła Koniecznego i Piotra Martyniaka, umożliwiająca użytkownikom dostęp do informacji i aktywny udział w wydarzeniach dziejących się w mieście, dzielnicy czy osiedlu.
  W konkursie nadordzono jeszcze 4 aplikacje:
 • “Via CRM the first passenger relationship management in the world” autorstwa Michała Sędzielewskiego‚ Pawła Rychlika i Tomasza Pindela umożliwia zarządzanie relacjami z pasażerem.
 • „Poczytaj mi” autorstwa Łukasza Krajewskiego to pomysł na dystrybucję ilustrowanych bajek dla dzieci w powiązaniu z nową, innowacyjną technologią komunikacji.
 • „Stacz kolejkowy” stworzony przez Pawła Bielskiego, Mateusza Klimka, Andrzeja Jędrzejewskiego i Rafała Czapiewskiego pozwala nie ruszając się z domu sprawdzać stan kolejki w wybranych punktach.
 • „IfCity” Pawła Borowca to aplikacja pozwalająca lepiej poznać miasto, szybko zlokalizować interesujące użytkownika obiekty.
 • „Innowacyjność to klucz do rozwoju, Orange Polskaco roku na badania i rozwój przeznacza dziesiątki milionów złotych. Wspieramy także twórczy potencjał społeczny, czego przykładami są program dla start-upów Orange FAB i właśnie konkurs BIHAPI. Dzięki takim inicjatywom można zrealizować świetne pomysły, które ułatwiają życie, poprawiają komunikację, aktywizują lokalne społeczności. Chcemy aby każdy mógł dzięki nam wykorzystać swój potencjał, dlatego zapewniamy internet w szkołach, bibliotekach, pracowniach w małych miejscowościach. Uczymy jak bezpiecznie i efektywnie z niego korzystać. Traktujemy to jako nasz pozytywny wpływ na społeczeństwo” - powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes Orange Polska.