Ogrody Innowacji Warszawa, 21 listopad 2014

II Edycja Orange Fab już rozpoczęta!

    Workshop
    W piątek 21.11.2014r oficjalnie wystartowała II edycja polskiego Orange Fab - programu wspierającego rozwój małych, innowacyjnych firm, tzw. start-up’ów. Jego uczestnicy otrzymają szansę na rozwój swojego produktu i współpracę z Orange, na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, zdobycie inwestora i wsparcie finansowe. Do nowej edycji można się zgłaszać do 15 stycznia 2015. Projekty finalistów pierwszej edycji są już wdrażane do oferty Orange.
    Uruchomieniu drugiej edycji polskiego Orange Fab towarzyszyło spotkanie w Ogrodach Innowacji z udziałem popularnych start-upów z Polski i Francji oraz laureatów pierwszej edycji konkursu. Aby bliżej poznać to środowisko do dyskusji na temat klimatu dla innowacyjności w Polsce zostali zaproszeni przedsiębiorcy . Uczestnicy dyskusji wraz z Andrzejem Malinowskim - prezydentem Pracodawców RP doszli do wniosku, że choć innowacyjne produkty i usługi powstają dzięki pomysłom i entuzjazmowi ich twórców, to wsparcie państwa oraz dużych przedsiębiorstw jest niezbędne dla ich funkcjonowania i rozwoju.
    W ramach Orange Fab, start-upy zyskują dostęp do zasobów technicznych i marketingowych Orange Polska, kanałów komunikacji, w tym mediów społecznościowych, i kanałów dystrybucji. Mogą liczyć także na wsparcie mentorów z lokalnych ekosystemów technologicznych oraz dofinansowanie na rozwój produktu. Dla Orange Polska współpraca ze start-up’ami to szansa na pozyskanie innowacyjnych produktów do swojej oferty.
    Orange Fab jest programem międzynarodowym. Do tej pory odbył się 8. państwach: we Francji, Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Japonii, Korei Płd., Tajwanie, Wybrzeżu Kości Słoniowej i w Polsce. Do 1. edycji polskiego Orange Fab zgłoszonych zostało 107 usług i rozwiązań. Dominowały usługi cloud computingowe, e-commerce oraz cyfrowego kontentu.

Aby wziąć udział w nowej edycji programu, należy zgłosić swój start-up na stronie Orange Fab - Aplikuj.

Termin zgłoszeń upływa 15 stycznia 2015 r.

Wybrane firmy przystąpią do pracy już 21 lutego 2015 r.